Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

«Біблійне вчення про Трійцю» + аудіо

  • PDF

alt

23 лютого 2013 року у приміщенні Ужгородської церкви ЄХБ пройшла навчально-будуюча конференція для служителів Ужгородського району. 

З навколишніх церков з’їхались брати для навчання та загального поклоніння.
alt
 
Слухати аудіо запис  
Тема конференції була «Біблійне вчення про Трійцю». Розкривав тему Іван Іванович Кондор, старший пресвітер по області. 
Звернувшись до історії, І.Кондор нагадав як історично проходило становлення теми Трійці в історії церкви. З перших віршів Біблії ми можемо бачити участь Трійці у творінні всесвіту – Буття 1:1-3.
Вчення про Трійцю є глибоке і таємниче. Блаженний Августин говорив, що хто хоче зрозуміти Трійцю втратить розум, а хто відкидає трійцю втрачає спасіння. Питання трійці приймається вірою.
Пророк Ісая у 48 розділ 16 вірш говорить: «Наблизьтесь до Мене, послухайте це: Споконвіку Я не говорив потаємно; від часу, як діялось це, Я був там. А тепер послав Мене Господь Бог та Його Дух». У цьому тексті говориться про Бога і Його Духа.
При хрещенні Ісуса Христа водою вся Трійця брала участь Мтв. 3:16-17 «І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»
Мтв.28:19 «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа». Біблія чітко говорить про Триєдинство Бога.
Словник Вебстера дає визначення Трійці – це єдність трьох особистостей Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Духа Святого в Одному Божестві.
У Євангелії від Івана 8:55-58 «І ви не пізнали Його, а Я знаю Його. А коли Я скажу, що не знаю Його, буду неправдомовець, подібний до вас. Та Я знаю Його, і слово Його зберігаю. Отець ваш Авраам прагнув із радістю, щоб побачити день Мій, і він бачив, і тішився. А юдеї ж до Нього сказали: Ти й п'ятидесяти років не маєш іще, і Авраама Ти бачив? Ісус їм відказав: Поправді, поправді кажу вам: Перш, ніж був Авраам, Я є». Ісус назвав себе «Я є» - це слово ідентичне слову «Я є Сущий».
Апостол Павло у посланні до Колосян 1:7 підкреслює «А Він є перший від усього, і все Ним стоїть» говорячи про Ісуса Христа. 
alt
Кожна Особа, що до Трійці є Богом:
- Бог-Отець (Повторення Закону 32:6; 2 Кор.6:18)
- Бог-Син ( Єв.Івана 8-56-58; Кол.1:17; 1-Івана 5:20)
- Бог-Дух Святий (Буття 1:2; Дії Ап. 5:3-4)
Коли ми приходимо до Господа нам легше приймати все як написано і сприймати вірою.
Приклади Триєдинства:
Триєдиний простір: довжина, висота, ширина.
Час: минулий , теперішній , майбутній. 
Видимий живий світ: рослинній, тваринний, антропогенний.
Людина триєдина: дух, душа і тіло.
Наш «духовний» організм нараховує три функціональних частини: віра, надія, любов.
Були розглянуті 5 догматичних атрибутів Бога, а саме: Бог Всемогутній, Всюди присутній, Всезнаючий, Вічний та Незмінний. Так і Ісус Христос, котрий володіє цими догматичними атрибутами, так і Дух Святий, якому також притаманні ці догматичні атрибути.
В Божественній Трійці все починається з Отця, вступає в силу через Сина та приводиться в дію за допомогою Духа Святого.
alt
На закінченні конференції був наданий окремий час для запитань та відповідей.
Іван Іванович Кондор заохотив усіх присутніх до дослідження Біблії та проповіді Слова Божого.
alt
текст та фото: Михайло Балога
 
 
You are here